ceturtdiena, 2013. gada 24. janvāris

Ziepes...smaržīgas

Uhh, cik ilgu laiku klusums Griezes dienasgrāmatā!
Visu laiku tā kā gribas ko ierakstīt, kā nemiers urda, bet vienmēr citi pienākumi un nogurums ņem virsroku. Bet esmu saņēmusies un apņēmusies, ka šogad nevienu mēnesi bez blogieraksta. Citus gadus varbūt man arī bija apņemšanās, ka vismaz vienu ierakstu nedēļā, un gan jau kādai bloglandijā varētu būt arī apņemšanās, piemēram, vismaz 3 ierkskti nedēļā, vai varbūt pat katru dienu... Bet esmu apzinājusi sava slinkuma spēku reizēm ilgāku laiku neko jaunu neuztapināt uvai arī kaut ko uztapināt, bet aizmirst ar to padalīties...

Bet ar pašgatavotām ziepēm tomēr gribu padalīties. Lai gan mūsmājās pirmais brūvējums tapa jau pirms Ziemassvētkiem, lai rūķim ir ko dāvanu maisā ielikt, ir plāns, ka būs vēl:) Kaut vai tās smaržas dēļ, kas piepilda māju brūvēšanas procesā, ja tiek pievienotas ēteriskās eļļas.
Process un sastāvdaļas pavisam vienkāršas:
 - Organiska ziepju masa (iegādāta BBfactory - http://www.bbfactory.lv/)
 - Lavandas un kanēļa ēteriskās eļļas (iegādātas turpat), pašai, vēl nemaz smaržu neizsmaržojot, likās, ka būs vispiemērotākās ziemai un šim laikam. Un izvēlē bija laba.
 - Skrubīša efektam lavandas ziediņi, klinģerīšu ziedlapiņas, kafijas biezumi un malts kanēlis
Tas arī viss!

Atlika tikai ziepju masu ūdens peldē izkausēt, izvēlētajās formītēs (man šoreiz bija mājās pieejamās silikona keksiņu un konfekšu formītes) salikt skaistumam un/vai skrubim sastāvdaļas, katrā iepilināt pa pāris pilieniem ēteriskās eļlas, tad saliet tur ziepju masu un pacietīgi gaidīt, lai pēc pāris stundām varētu pārbaudīt, kas sanācis.
 
 
Lavandas ēterisko eļļu liku kopā ar lavandas ziediņiem un klinģerīšu ziedlapiņām, savukārt kanēļa ēterisko eļļu piepilināju pie kanēļa un kafijas biezumiem. Brūnās ziepītes sanāca tik apetitelīgas kā šokolādes konfektītes!
Māja smaržoja vēl vismaz pāris dienas.
Ja man atkal sanāks pa ceļam BBfactory veikaliņš, jāiegādājas ziepju masa krājumos. Ātri pagatavojama un orģināla dāvana sanāk!
Pēc noskaņojuma vai gaumes var likt klāt dažādas ēteriskās eļļas vai arī nelik nemaz, dažādus materiālus var iekausēt ziepju gabaliņā - ziedlapiņas, tējas, žāvētas ogas....tik jāļauj fantāzijai rīkoties
(Ziepju receptes un padomi atrodami jau minētajā BBfactory mājas lapā)

Varbūt vēl kāds iedvesmosies eksperimentam ar ziepēm!

6 komentāri:

 1. Paldies!Feinas ziepes esi savārījusi! :)Es jau sapriecājos, ka tikšu beidzot pie ziepju masas, bet nekā...mājas lapā rādās, ka produkts nav pieejams :(

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. :) Nebēdā! Ja nemaldos, to masu taisa BBfactory paši, tā kā drīz vien vajadzētu parādīties! Mazliet pacietības!

   Dzēst
 2. Paldies, iekārdināji! Varbūt beidzot arī man būs jāpamēģina.

  AtbildētDzēst
 3. Man ar sakārojās ziepes vārīt uz pilnu jaudu.. :)
  tik jādodas uz to bodi un pa ceļam blakusesošā Grauda spēka jāpaķer kāds maisiņš pilngraudu miltu..

  AtbildētDzēst
 4. Es jau otro gadu gatavoju lūpu balzāmu no šī paša veikaliņa izejvielām - ar bišu vasku, gī sviestu un ēteriskajām eļļām - izcils produkts un lieliska dāvana ziemas periodā!

  AtbildētDzēst
 5. labu ziepju masu var iegādāt did.lv lapā, jau gadiem no viņiem sūtīju, un pie trešās reizes jau skaities patstāvīgais un jau ar atlaidēm piedāvā ;)

  AtbildētDzēst