svētdiena, 2011. gada 13. novembris

Tējkannas mētelītis un ābolgardums.

Jau iepriekšējā aukstajā sezonā rokoties pa interneta plašumiem uzrakos krāsainiem tējkannu sildītājiem TE.(un tur pameklējot ir vairāki ļooooti burvīgi tādi)
Sākumā patika tikai acis papriecēt, jo šķita, ka mūsmājās tāda lieta būtu vienkārši nepraktiska(tēju dzeram daudz, bet katrreiz diezgan ātri arī kanniņu izdzeram tukšu), bet tad viens tējas mīļotājs un vakaros ar tējaskrūzi pa rokai ilgi sēdētājs pajautāja, vai tak es nevarot arī mūsu tējkannai tādu mētelīti uzcakot?
Kā nu ne - varu gan!
Sākums bija jau pavasarī, tad kaut kad vasaras vidū mētelīša pamats tapa arī pabeigts. Bet pilnai laimei vajadzēja arī rotājumus - puķes, kas nu pašā rudenī ap Mārtiņdienu arī tamboradatai zibot saplauka:)
Nu ir gatavs! Nu var atrādīt!

Sākot cakot puķītes, šķlita, ka vajadzētu daudz un tā biezā slānī, bet galu galā nemaz vairāk kā tagad arī neprasās...
 Un pie reizes arī par šokolādes ābolu pīrāgu...
Maldinoši izskatās, ka varētu garšot pēc piparkūkām, tomēr ne, ne. Tā ir šokolāde, kas dod brūno krāsu.. Un garšos tiem, kas nemīl pārāk saldas kūkas:)
 Ideja un recepte pilnībā atrasta ŠEIT.

Pēc kādas lasītājas - kārumnieces lūguma papildinu arī ar cepšanas aprakstu latviski:

Sastāvdaļas
Mīkla:
1 1/2 kausiņi miltu (1 kausiņš(cup) ir 250 ml)
3 ēd.kar kakao
125g  sviesta
5 ēd.kar cukurs
1/2 ēd.kar. vaniļas ekstrakta
1 ēd.kar auksta ūdens
2 olas
Ābolu pildījumam:
7 vidēji āboli apm.750gr
25 g sviesta
1 ēd.kar. kanēlis
50g tumšās šokolādes
cukurs
Darba gaita:
Ļauj sviestam atlaisties istabas temperatūrā (var arī pakausēt mikroviļņu krāsnī)
Sviestam pievieno miltus un kakao(vislabāk iesijājot), cukuru, olas, vaniļas ekstraktu un karoti auksta ūdens un labi samīca. Tā kā mūsmājās mīkla tika gatavota ar rokām, tad vispirms tika samaisīts sviests ar cukuru un pakāpeniski pievienotas visas pārējās sastāvdaļas. Bet var likt visu kopā un ar virtuves kombainu tālāk darboties.
Atkarībā no pannas, var lietot cepamo papīru, bet, ja ir pārliecība, ka pēc izcepšanās kūkā no pannas(iepriekš ar sviestu ietaukotas) viegli nāks laukā, tad var iztikt arī bez cepamā papīra.
Mīklu izrullē pietiekami plānu tādā apļa lielumā, lai pannā tā aizņemtu apakšu un arī sānu malas līdz augšai. Tad uzmanīgi mīklu ievieto pannā, liekās malas nogriež un ieliek ledusskapī uz pusstundu(tas būs virsai). Var arī pannu ar mīklu ielikt ledusskapī, kamēr gatavo ābolu pildījumu.
Ābolus nomizo un sagriež nelielos gabalos( kā kubiņos), katliņā izkausē sviestu un pievieno pusi no āboliem un kanēli – karsē kamēr āboli sāk jukt, tad pievieno atlikušos ābolus un nelielos gabaliņos ar rokām vienkārši salauztu tumšo šokolādi un vēl pakarsē, kamēr šokolāde izkūst.
Ņem no ledusskapja laukā pannu un atsevišķo mīklu, to, kas uz pannas mazliet sadursta ar dakšiņu un tad liek pamatnei virsū sagatavoto ābolu pildījumu un to izlīdzina.
Atsevišķo mīklu izrullē un ar piparkūku formiņām izspiež figūriņas, kuras kārto kūkai pa virsu apmēram pusotrā kārtāJ pa virsu var uzkaisīt mazliet cukuru.
Liek cepties pie 175 C uz 35 līdz 40 minūtēm.
Labi garšo ar saldējumu vai putukrējumu, jo pati kūka nav ļoti salda.

4 komentāri:

  1. Ļoti skaists rezultāts! es arī sen par šiem variantiem priecājos...

    AtbildētDzēst
  2. Ļoti silta un skaista tējiņas mājiņa un kūkas smaržu sajutu caur ekrānu!

    AtbildētDzēst
  3. Lielais paldies par latviskošanu!

    AtbildētDzēst