pirmdiena, 2011. gada 10. janvāris

Par "zaļo" adīšanu

Brīvajos brīžos rakņājoties internetā, nesen uzdūros grāmatai Knit Green: 20 Projects and Ideas for Sustainability.
Grāmata noteikti atbilst ne tikai manai būtībai, bet pat vienai no manām izglītībām, jo pāris gadus vārds Sustainability bija manu studiju gandrīz vai visu kursu galvenais vadmotīvs :)
Jā, arī savos rokdarbos cenšos izmantot dzijas u.c. elementus, kas manos darbos piedzīvo savu otro (vai varbūt pat trešo?) dzīvi, jo uzskatu, ka, piemēram, paklājiņam, droši varu izmantot jau kāda savu dzīvi nokalpojuša apgērba gabala izārdīto dziju. Un kāpēc gan ne?

Izdevās pat atrast daļēju grāmatas interneta versiju googlā.  Tur ne tikai apraksti, kā tapt attēlos redzamajām lietām, bet arī pārdomas par to kāpēc un kā adīt "zaļi"/ ilgtspējīgi.
Man pat šoreiz šķita, ka nemaz nav nepieciešami apraksti, pietika ar iedvesmu no fotoattēliem,  bet šo to interesantu šķiet varētu arī palasīties...

Pirmais, kas mani piesaistīja, bija jau uz paša vāka attēlotais adītasi groziņš - arī maniem dzijas kamoliem kaut kas tāds noderētu. Tikai pagaidām nav pieejami piemēroti sagriežami audumi, visi krājumi glabājas laukos.
Bet pirksti niezēja, un tā no manā krājumā esoša nezināmas izcelsmes (atrasts laukos bēniņskapī) rupja, nevienmērīga linu pavediena tapa skurubējamais cimdiņš. Pagaidām šādā izpildījumā, diegs vēl palika, varbūt sanāks vēl viens.
Interesanti, kādi vēl zaļās adīšanas knifi tiek pielietoti?

2 komentāri:

  1. man datorā ir šī grāmata ;) piesakies skype diana.dzelzkaleja, pārsūtīšu.

    AtbildētDzēst
  2. Liels paldies par piedāvājumu, bet nu jau man arī jau:)! Atlika mazliet skaļi savās mājās parunāt par šo grāmatu un tās atrašanu netā un mans vīra kungs ar savām zināšanām to ātri vien dabūja.
    Un palasīties par zaļu darbošanos tur tiešām ir gana:)

    AtbildētDzēst